fbpx

Биле на концерт, па си пукал в глава: Нови страшни детали за починатото момче

Страхиња Николиќ е 19-годишното момче кое пред неколку дена беше пронајдено со прострелна рана во главата.

Тинејџерот од Сремска Каменица беше итно префрлен во болница, но, за жал, следниот ден почина.

Неговите пријатели се простуваат со трогателни посвети.

„Цела Каменица ќе те памети, затоа што беше пријател и добро момче“, напишаа тие на социјалните мрежи.

Според неофицијални информации, тој и уште тројца пријатели се враќале од концерт кога, според очевидци, извадил пиштол и си пукал в глава.

Се’ уште е нејасно дали во тој момент сакал да покаже храброст, па несакајќи го испукал куршумот. Кога се застрелал, паднал на тротоарот, а пријателите веднаш повикале брза помош и полиција.

Според медиумите, полицијата, истражувајќи ги сите околности на оваа трагедија, од неговите пријатели земала и парафински ракавици и со тоа утврдила дека никој од нив не пукал со пиштолот.

Следни Објави

Одлични вести! Од 5 октомври неочекуван прилив за овие граѓани

Три знаци во периодот што следува ќе имаат повеќе среќа од останатите Ако сте припадници на еден од следниве три хороскопски знаци, тогаш најдоброто за вас допрва следува. Проверете! (БИК) Сега е вистинското време мислите да ги насочат кон најголемите желби. Треба да се фокусираат на промените и како никогаш […]