fbpx

Се појави снимка, сите се во шок! Девојка си ги соблекува гаќите среде бел ден

(ВИДЕО) Луѓе, до каде стигнавме, реагираат родителите

„Срамота!“, „Оваа девојка нема грам домашно воспитување!“, „Оваа младина не знае на каде тера..“ Ова се само дел од коментарите под видеото кое ја шокираше јавноста во регионот.

На социјалната мрежа „Икс“ се појави снимка на која девојка која се вози во скап кабриолет среде бел ден во Белград, во даден момент си ги соблекува гаќичките и ги фрла на улица.

„Некој нека ѝ напише казна за фрлање ѓубре“, се пошегуваа твитерџиите.

Она што посебно изненадува е што јасно се гледа дека девојката е свесна оти возачот ја снима целата ситуација, но очигледно воопшто не е загрижена за тоа.

Видеото ги запрепасти сите, особено родителите на тинејџерите кои повеќе од кога било се загрижени за иднината на своите деца.

„Нашите деца го гледаат ова.. И го прифаќаат како модел на однесување. Раперите уште повеќе ја вжештуваат атмосферата. Па, само слушнете ги текстовите на нивните песни. Морничаво“, напиша една загрижена мајка.

„Кутри родители на ова девојче“, „Толку млада, а такво однесување.. Луѓе, до каде стигнавме? Перверзиите ни станаа нормална појава“, се дел од коментарите под видеото.

Следни Објави

Задутре е Свети апостол Тома: Направете го ова и бидете заштитени

Свети апостол Тома е познат меѓу народот по неговото неверување, но на малку луѓе им е јасно дека се работи за сомнеж во воскреснатиот Христос како Спасител. Во личноста на неверниот Тома го видоа симболот на сомнежот во Христовото воскресение, зашто секое неверување на секој еден човек во крајна линија […]