fbpx

Загина синот (27) на познатата пејачка: Естрадата ѝ изразува сочуство, се огласи и сопругата (ФОТО)

Тешка несреќа се случи

Во сообраќајната несреќа во Тузла, која се случи на 27 октомври, загина синот на босанската пејачка Лејла Шабиќ.

Познатата интерпретаторка не може да се помири со смртта на своето 27-годишно чедо, а пораки со поддршка во овие исклучително тешки мигови за неа пристигнуваат од колегите од цел регион.

Лејла на социјалните мрежи објави и видео од превртениот автобус кој бил управуван од нејзиниот син Амар.

Се огласи и нејзината снаа, сопругата на Амар.

„Душо моја, зошто ме остави“, напиша таа на „Инстаграм“ со емотикони бел гулаб и скршено срце.

Следни Објави

Лекува душа и тело: Утре е тежок празник, ова мора да го направите

На 31 октомври православната црква слави празник посветен на Светиот апостол Лука. Светиот апостол и евангелист според верувањата е заштитник на лекарската професија, но и домашна слава на многу православни семејства. Роден е во Антиохија. Тој е еден од четворицата евангелисти. Според едни тој им припаѓал на 12-те Христови апостоли, […]