fbpx

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Македонски евергрин за првиот танц

Марија Црвенковска, ќерката на поранешниот македонски претседател и премиер Бранко Црвенковски, вечерва прави свадба во познат скопски хотел, дознава порталот „Курир“.

Таа денеска му се заколна на вечна љубов на своето долгогодишното момче Дамјан.

Младоженците за првиот танц го одбрале евергринот „Љубовта е моја религија“ од Каролина Гочева и Владо Јаневски, откриваат гости на свадбата.

На забавата ѝ претходела традиционална забава и земање на невестата од дома.

Бранко Црвенковски со сопругата Јасна го имаат и синот Љупчо кој неодамна стана татко.

Следни Објави

Хорор! Правела селфи за „Инстаграм“, сликала трагедија што ќе ја памети цел живот

Една туристка уживала во капењето, а на само неколку метри од неа се одвивал вистински хорор. На едно од најегзотичните одморалишта во светот, водопадите Макензи во Австралија, Русинката Анека Бадинг пред четири години сакала да направи селфи, не насетувајќи дека токму тој момент ќе ја прогонува цел живот. Насмевката и […]