fbpx

Сѐ што ни треба е љубов: Битолчанец ја запроси саканата во Ниже Поле

Битолчанецот Антонио Христовски ја запроси својата избраничка Кристина Косевска во селото Ниже Поле во близина на црквата „Св. Петка“.

Среќниот пар за Femina.mk објасни дека местото во месноста Гргули има посебно значење за нив, особено за Кристна која е љубителка на планини и реки.

„На ова место има мир и спокој, а звуците на водата и природата не можат да се опишат со зборови. Подолу е и црквата, затоа ова место го доживуваме како нешто свето“, велат идните младенци за порталот „Фемина“.

Следни Објави

(ФОТО) Ти си нашето сѐ: Порасна ќерката на Искра Трпева

Ќерката на познатата пејачка и професорка по соло-пеење, Искра Трпева Арсовска, наполни девет години. „Насмевката нека биде твојот пријател цел живот. Ти си нашето сѐ. Мама и тато многу те сакаат. Среќна деветка мајкина“, напиша Искра под фотографијата со Ангела. (ФОТО) Има две ќерки и син: Ова е семејството на […]