fbpx

(ВИДЕО) Масовна тепачка со стапови во Облешево

Попладнево, на дождот, во Облешево мештаните со стапови се обидоа да решат извесни недоразбирања и кавги со продавачите на зеленчук кои од своите камиони секојдневно се присутни на патот Штип – Кочани.

Од видеото што пристигна во нашата редакција се гледа што конкретно се случувало, пишува „Радио Кочани“ на својата официјална фејсбук-страна.

Следни Објави

136 нови случаи, расте бројот на починати

Во последните 24 часа се направени 1208 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19. – Скопје 80– Куманово 6– Штип 1– Прилеп 3– Тетово 24– Струга 1– Велес 3– Охрид 5– Гостивар 4– Струмица 1– Крива Паланка 1– Кочани 1– Кичево 1– Ресен 4– Неготино 1 Починати се […]