fbpx

Замина на овој голем христијански ден: Од корона почина д-р Ненад Панов

Почина д-р Ненад Панов за кој претходните денови се собираа донации.

– На овој голем христијански ден, кога го славиме раѓањето на Исус, со неизмерна тага и болка ја имам непријатната должност да ви соопштам дека нашиот доктор, нашиот Нено, ја загуби битката со болеста. И покрај сите напори на медицинскиот персонал и Вашата несебична поддршка, нашиот колега веќе физички не е меѓу нас. Но, неговиот ведар дух ќе остане засекогаш меѓу нас. Ќе најдеме начини он да е крај вода, каде и да риболовиме. Ветуваме. Лесна му земја – напиша Сашо Јовчевски на „Фејсбук“.

Поради влошена здравствена состојба предизвикана од коронавирусот, д-р Панов пред неколку дена беше префрлен на лекување во приватна клиника.

Следни Објави

(ФОТО) Шокантно: Канје Вест ја изневерил Ким Кардашијан - и тоа не со жена!

Само еден ден откако американските медиуми објавија дека раперот и ѕвездата од реалните шоуа се разведуваат по шест години брак, се појави шокантна приказна која молскавично се рашири на интернет. Иако нема конкретни докази, за поголемиот дел корисници на „Твитер“ и на „Тик Ток“ нема дилема дека Канје Вест ја […]