fbpx

Нѐ разбуди силен потрес: Хрватите и вечерва без сон по новиот земјотрес

Нов силен земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер вечерва е регистриран во Хрватска.

Потресот бил на четири километри од Дубровник во Босна и Херцеговина, пишува хрватскиот портал „Индекс“.

Епицентарот бил на 73 километри југоисточно од Мостар и на 11 километри северозападно од Дубровник.

Земјотресот бил почувствуван и на подрачјето на јужна Далмација.

„Беше силен“, „Нѐ разбуди“, „Многу сме вознемирени“ се само дел од коментарите на читателите на „Далмација Данас“.

Засега нема информации за материјална штета.

Следни Објави

Нејзината смрт остана мистерија, со последната желба ги шокира сите!

Божен Жумбор, сопственичката на познатата козметичка куќа „Божен козметикс“, почина на 56-годишна возраст во Белград по долго и тешко боледување. На нејзиниот погреб во 2012 година присуствуваа само најблиските членови на семејството. Иако таа беше блиска пријателка на многу естрадни ѕвезди, никој не се појави на нејзиното вечно почивалиште, освен […]