fbpx

Се огласи Маја Вукичевиќ: Пејачката скршена од болка

Не престануваат реакциите во јавноста по смртта на филмскиот продуцент Горјан Тозија кој почина на 68-годишна возраст.

Соработниците, но и пријателите кои ги имаше во голем број, се простуваат од поранешниот директор на Агенцијата за филм на социјалните мрежи. Меѓу нив и пејачката Маја Вукичевиќ.

„Си заминаа многу драги луѓе, како да се навикнавме на тага.. Медо пријателе, почивај во мир“, напиша таа на „Фејсбук“.

Минатата година Владата го именува Тозија да раководи со телото за развој на Преспанскиот Регион. Во изминатите влади на СДСМ беше и државен секретар на Министертвото за култура, како и советник во Kабинетот на претседателот Бранко Црвенковски. Претходно беше директор на државната филмска продукциска куќа „Вардар филм“ и претседател на Друштвото на филмски работници.

Фото: Фејсбук

*Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Убавици: Запознајте ги сопругите на македонските ракометари (ФОТО)

Нашите омилени спортисти има со што да се гордеат Македонските ракометари повторно се во фокусот на вниманието откако нашата репрезентација обезбеди учество на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Велат дека позади секој успешен маж стои успешна жена, па „Мастило“ одлучи да ви ги претстави од еден поинаков агол, како […]