fbpx

Македонија тагува, почина младиот Дарко: Насмевка која ниту смртта не може да ја победи!

Нова трагедија ја потресе македонската јавност.

Тажната вест ја споделија навивачите од „Комити Скопје“.

Во продолжение ви ја пренесуваме интегрално.

Го известуваме целокупното членство, како и сите навивачи и симпатизери на клубот, дека денес животот го загуби нашиот член Дарко Смоковски-Смок.

Не постои утеха која може да ја смири болката која во овој момент сите ние ја чувствуваме. Останува сеќавањето, остануваат многуте заеднички приказни на Запад запишани, и останува твојата насмевка по која беше препознатлив. Насмевка која ниту смртта не може да ја победи!

Упатуваме сочувство до семејството и до најблиските.

Дополнително ќе ги соопштиме информациите поврзани со погребот.

Дарко Смоковски-Смок (4.1.1999 – 20.12.2022)

Засекогаш дел од нас!

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Даниел е пронајден мртов: Пред да почине се пофалил дека му се посреќило со три жени (ФОТО)

Се верува дека овој воен ветеран починал за време на грабеж, а властите се обидуваат да ги лоцираат жените кои последен пат ги контактирал во апликацијата за состаноци Аргентинската полиција распиша потерница за три непознати жени откако тело на маж кој починал од срцев удар е пронајдено врзано за кревет. […]