fbpx

Му роди ќерка, но на погреб не му отиде: Овој маж ѝ беше сопруг на Неда Украден (ФОТО)

Славната пејачка Неда Украден е со децении присутна на јавната сцена, но за нејзиниот приватен живот многу малку се знае.

Неда има една ќерка, Јелена, која ја доби во бракот со реномираниот режисер Милан Билбија.

Се запознале кога таа била едвај полнолетна. Нивната врска траела десет години, но во брак издржале едвај три.

Билбија почина пред седум години, а пејачката неодамна во едно новогодишно ТВ-шоу откри дали повторно би застанала пред олтар.

„Да го немам овој памет, можеби да. Ама пробав, видов, не ми одеше, сфатив дека на тој терен нема што да барам, дека ќе бидам несреќна. На почеток сите се полни со разбирање, сите се вљубуваат во онаа интригантност која ја пласираме на малите екрани, убави сме, згодни сме, атрактивни и полни со еротика. И потоа следува реалноста, вистинскиот живот и почнува драмата. Најчесто завршува со докажување и суета, па затоа и не функционира“, го раскажа Неда сопственото искуство со мажите.

*Текстот не смее да биде преземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Неверување по смртта на омилената телевизиска ѕвезда: Тоа што се случи ги шокира сите

Имаше само 29 години Тејлор Луис, 29-годишната ѕвезда од реалното ТВ-шоу Teen Mom 2, почина под мистериозни околности, пренесува британски „Метро“. Безживотното тело го пронашла чистачка во хотелската соба во која Тејлор последно се чекирала. Причината за смртта се’ уште не е позната, но полицијата наводно се сомнева во „потенцијално […]