fbpx

Рада во петтата деценија роди тројка: Најубавиот подарок го добив на големиот празник Богојавление

Бог е голем

Рада Лазовиќ и нејзиниот сопруг Милан на големиот христијански празник Богојавление станале родители на дури три дечиња.

Во својата 46-та година, Рада на свет ги донела Драга, Данило и Богдана.

„Среќната мајка се породи на Гинеколошко акушерската клиника „Народен фронт“ во Белград“, потврдиле за агенцијата „Рина“.

Среќните родители живеат во селото Трбушани кај Чачак.

Последен пат во овој регион се родила тројка во ноември 2006 година, кога на свет дошле три девојчиња.

Следни Објави

Ја нарекуваат македонската Северина: Која е Марија од Битола, најплатената пејачка кај нас?!

Не е грев ако сте меѓу оние кои првпат слушаат за оваа наша пејачка, затоа што и ние неодамна ја откривме. Малку „мањачевме“ по социјалните мрежи, малку „гуглавме“ за неа, па сфативме дека таа е „една од најплатените пејачки кај нас“, „македонската Северина“ и „кралица на бакшижот“. Нејзиното вистинско име […]