fbpx

Ќерката на познатиот македонски пејач се разведе по само една година брак

Неочекуван крај

Ќерката на легендарниот македонски пејач и автор Дарио Панковски се разведе по само една година брак, дознава „Репортер“.

Андреа Панковска со сопругот Теодор лани летото правеше венчавка во Охрид, потоа и свадба.

Дарио тогаш сподели фотографии на социјалните мрежи кои привлекоа внимание во јавноста. Сепак, двојката повеќе не е заедно, а веста за разделбата за „Репортер“ ја потврдиле повеќе нивни блиски пријатели.

Дарио ретко го експонира приватниот живот. Со сопругата Бојана го имаат и синот Бруно.

Следни Објави

„Појадокот е зло, дајте му го на непријателот! Ако сакате да живеете долго и здраво, вака хранете се“: Шок изјава на рускиот доктор

Ако имате можност, вежбајте пред спиење, доволни се и само неколку склекови и стомачни. Луѓето кои живеат вака, живеат многу подолго и стареат здраво. Ова го тврди славниот руски кардиохирург Лео Бокерија кој комплетно ја отфрла идејата за традиционален режим на исхрана. Овој совет на д-р Бокерија беше одобрен и […]