fbpx

Каква убавина! Запознајте ги сопругите на браќата Матиќ

Имаат навистина успешни кариери, но можат да се пофалат дека се максимално исполнети и на семеен план.

Славните браќа ги пронајдоа своите идеални половини од кои добиваат неверојатна поддршка, но овие две дами ретко се појавуваат во јавноста и не сакаат да се експонираат во медиумите.

Саша Матиќ во 2003 година се ожени со Анѓелија. Двојката има две ќерки, Александра и Тара.

Дејан се ожени многу подоцна. На почетокот на 2012 година почна да се забавува со Јелена со која се заколна на вечна љубов во јули истата година.

Следни Објави

Лепа Брена се огласи за трагедијата: Почивај во мир!

Легендарната пејачка е скршена од тага На 57-годишна возраст денеска почина Јагош Марковиќ. Беше еден од најистакнатите театарски режисери не само во Србија, туку и во целиот регион. За трагедијата се огласи и најголемата музичка ѕвезда на овие простори, Лепа Брена, која изрази големо жалење за заминувањето на реномираниот театарски […]