fbpx

Охриѓани се простуваат: Ја загуби најважната животна битка

Нека почива во мир

Почина Лулзим Демирали, охриѓанецот кој имаше огромна поддршка од македонската јавност во неговата најважна животна битка.

На Демирали му беше дијагностициран редок и агресивен облик на рак на мозокот.

Изминатиов период беа организирани бројни хуманитарни акции за да се обезбедат потребните средства за негово понатамошно лекување во Универзитетската болница „Медипол“ во Истанбул, Турција.

„Лулзим беше силна, издржлива и љубезна личност која секогаш беше тука за другите во нивните моменти на потреба“, коментираат оние што го познавале.

Следни Објави

Јајце од оваа обична кокошка вреди 36.500 денари: Сопственичката во шок

Една сосема обична кокошка на момент ѝ го развесели животот на Британката Анабел Малкахи, откако нејзиното „милениче“ снело јајце кое може да ѝ донесе дури 500 фунти (околу 36.500 денари). Оваа домаќинка која веќе две децении вдомува напуштени и повредени птици, останала вчудоневидена кога здогледала заоблено јајце под една од […]