fbpx

Ова е пејачката пронајдена мртва во хотел: Соседите со детали за трагедијата

Емина С. е пејачката која е пронајдена мртва во таканаречен хотел за самци во Трстеник, јавуваат српските медиуми.

Според непотврдени информации, соседите го пронашле безживотното тело дури по три дена откако починала.

„Извесно време беше болна и едвај се движеше. Синоќа пред влезот во зградата видов брза помош и полиција. Подоцна дознав дека е Емина. Не знам колку дена била мртва. Сигурно неколку“, сведочат тие.

На телото нема траги на насилство и засега нема сомнителни околности кои би можеле да укажуваат на кривично дело, соопшти полицијата.

„Знам дека имаше партнер кој доаѓаше овде и ќерка. Тие се прекрасни луѓе. Емина имаше тежок живот откако престана да пее”, изјави една од нејзините сосетки.

Следни Објави

Цела клиника во шок! Еве што направил Коста во три по полноќ! Вработените во страв

Коста Кецмановиќ, 14-годишното момче кое на трети мај во ОУ „Владислав Рибникар“ уби девет соученици и обезбедувачот Драган Влаховиќ, по масакрот е сместено на Клиниката за неврологија и психијатрија. Како што неофицијално дознава порталот „Република“, вработените во болницата се шокирани од неговото однесување, особено ноќе. Наводно, Коста многу често не […]