fbpx

Павле Витанов замина на важен пат, сега сè е јасно (ФОТО)

Струмичанецот Павле Витанов кој ја однесе победата на онлајн гласањето во шоуто „Никад није касно“ отсекогаш негувал натпреварувачки дух, а олимписките принципи го воделе напред, дури и кога не му било најдобро, пишува „Гранд Нова“.

Воден од принципот „важно е да се учествува, не е важно секогаш да се победува“, Павле реши години по неуспехот на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ да се испроба во форматот за малку постари пејачи, каде заслужено победи.

Неговите одлични интерпретации и ненаметливи ставови го натераа да ги освои симпатиите на публиката ширум светот, благодарение на што минатата сезона беше прв во гласањето на „Фејсбук“ во финалето на натпреварот „Никогаш не е доцна“.

Пејачот продолжи да живее според олимписките ставови, а сега имаше можност да го „улови“ олимпизмот на лице место, откако заедно со сопругата Весела замина во Лозана, местото каде пред неколку години се одржуваа Зимските олимписки игри.

Павле на својот „Фејсбук“ објави серија фотографии од езерото во околината на овој град, но и од местото каде гореше олимпискиот оган, со што го исполни својот спортски сон, уживајќи во туристичка тура.

Судејќи по сликите кои ги објави, тој и Весела одлично се забавувале, а нивното добро расположение е видливо на секоја фотографија.

Следни Објави

Пресврт! Ова е вистината за жената што почина на концертот на Калиопи

Откако Калиопи Букле трагедијата на нејзиниот концерт во Белград ја нарече најтажниот ден во нејзината кариера, денеска повторно се огласи за немилиот настан. Македонската поп-дива во емисијата „Премиера-Викенд-Специјал“ детално раскажа за несреќата, а на фановите им откри и која била жената која почина уште пред да го започне шоуто во […]