fbpx

Пресврт! Ова е вистината за жената што почина на концертот на Калиопи

Откако Калиопи Букле трагедијата на нејзиниот концерт во Белград ја нарече најтажниот ден во нејзината кариера, денеска повторно се огласи за немилиот настан.

Македонската поп-дива во емисијата „Премиера-Викенд-Специјал“ детално раскажа за несреќата, а на фановите им откри и која била жената која почина уште пред да го започне шоуто во МТС салата.

„Зборувам во името на сите нас кои тажно и трагично ја доживеавме синоќешната трагедија. Најтажниот момент во мојата кариера. Голем шок за сите нас. Концертот уште не беше почнат, чекавме сите да влезат, да се наполни салата и да го славиме животот, а една од нив беше и госпоѓата што почина. Веднаш се симнав до публиката и сфатив дека имаме тежок случај“, ја започнува Калиопи својата исповед.

Раскажува дека нејзина публика се неверојатни луѓе. Сите се молеле да се случи чудо, но за жал, тоа не се случи.

„Еден живот вреди повеќе од сто концерти. Концертот го одложуваме и наскоро ќе биде објавен новиот датум. Во име на целиот мој тим, сакам да упатам сочувство до целото семејство. Госпоѓата е само една година постара од мене, не е од Македонија, таму беше и нејзината ќерка, се грижевме за неа, додека остатокот од семејството не дојде на лице место. Горд сум на нашиот народ и на драгите луѓе кои синоќа беа во салата, сите ја напуштија просторијата кога беше побаран кислород за пациентот“, нагласи Букле.

Пејачката малку поблиску ја опиша несреќната дама која немала 70 години како што првично јавија повеќето српски медиуми.

„Жената е мајка на моја обожавателка и не би го откривала нејзиниот идентитет. Кога ќе се случи нешто толку страшно, не знам на кому му е до танц. И наша должност беше да покажеме почит кон семејството. Се надевам дека вакво нешто нема никогаш повеќе да се повтори“, завршува таа.

Следни Објави

Почина Јанко Луковски

Почина поранешниот македонски кошаркар и тренер Јанко Луковски. Работеше во двата најголеми македонски клуба МЗТ Скопје и Работнички, како и во Борец од Велес. Во средината на 80-те години од минатиот век, Луковски беше дел од стручниот штаб на младите категории на југословенските репрезентации. Последните дваесетина години беше максимално посветен […]