fbpx

Губење чувства, проблеми во фамилијата.. Нова исповед на Анета од „Молика“

Разводот на Анета и Џими Мицевски, познатата естрадна двојка од групата „Молика“, со месеци е топ-тема во медиумите.

По 22 години заеднички живот тие одлучија да се разделат, но ќе продолжиме да ги гледаме на иста сцена до 15 август наредната година до кога веќе имаат договорено настапи и мораат професионално да ги одработат.

Првпат во кариерата, Анета гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“ и првпат пред камера проговори за разделбата со Џими.

„Така требало да биде. Не сме ни први, последни. Ништо не е без причина“, ја почнува таа својата исповед.

Новинарот на „Бекстејџ“ директно ја праша дали причина за разводот е неверство од нејзина страна, на што таа кратко му одговори дека се’ што треба да се дознае, ќе се дознае.

„Со некого се разидуваш и поради губење на чувства, други проблеми во фамилијата, не мора да значи дека секогаш е во прашање неверство“, нагласува таа.

НА ИСТАТА ТЕМА:

Кој од кој поубав: По разводот со Анета, Џими од „Молика“ повторно е среќен

Анета, сега Љумаковска, вели дека никогаш не се врти назад и дека конечно е подготвена да го живее животот онака како што таа вистински заслужува.

Двојката има возрасна ќерка која студира и живее во Германија. Анета му беше втора сопруга на Џими, а тој од предходниот брак има син кој е исто така музичар.

Следни Објави

Ова име крие огромна тага: Македонци го носат, а не ја знаат правата вистина

Родителите, особено оние денес, се преокупирани на своето дете да му дадат што е можно поневообичаено и оригинално име, па често допираат до старите, традиционални имиња што ги носат нашите предци. Ако спаѓате во оваа група на родители на кои им е важна традицијата, треба да знаете дека некои имиња, […]