fbpx

Ги убил ист човек, познат ѝ е на јавноста: Страшни детали за убиецот на Вања и Панче

Во околината на Скопје е пронајдено телото на 14-годишната Вања, а во околината на Велес е пронајдено телото на 74-годишниот Панче.

Според извори на Канал 5, извршител на грозоморните убиства е градежен претприемач од Скопје со иницијали Љ.П. ,кој неодамна бил во притвор во Хрватска.

Осомничен за двете убиства и според извори на Телма блиски до истрагата е скопјанецот Љ.П., со прекар П..

Во извршување на грозоморното дело му помогнале возачот и уште три други лица.

Убиствата се со ист мотив, користољубие..

Следни Објави

Татко ми бил пронајден мртов, закопан.. Се огласи ќерката на убиениот Панче

Исто лице е осомничено за убиствата на исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски кој имаше 74 години. Според обвинителот, сите осомничени се Македонци. Вања беше исчезната од понеделникот (27 ноември), додека Панче од средата (22 ноември). Вања и Панче никогаш во животот не се познавале, ниту пак се […]