fbpx

Естрадата му изразува сочувство: Македонскиот пејач скршен од болка

Нема утеха

Познатиот македонски музичар од Битола сподели тажна вест со своите пријатели на социјалните мрежи.

Пејачот и водач на панк-рок составот „Паркети“ со емотивна посвета се прости од татка си.

Сашо Паркет објави нивна заедничка фотографија под која напиша:

„Последно што ми рече вчера пред да замини, ко го прашав дали си арен.. Ко компир варен“. 

Фото: Фејсбук

Следни Објави

Смртен случај во домот на македонскиот пејач: Црно-бела фотографија со трогателна посвета

Тажна слика викендов објави популарниот македонски пејач Со емотивна објава на социјалните мрежи, Марјан Коцев се прости од неговиот татко. „Сега пак сте заедно, а нас многу ни фалите! Фала ви за се’“, напиша фолкерот под црно-белата фотографија со родителите. Коцев важи за омилен пејач на македонската дијаспора. Веќе три […]