fbpx

Парите доаѓаат! Овие луѓе ќе се збогатат во март

За некои луѓе март ќе биде одличен на финансиски план.

Дознајте дали сте меѓу среќниците кои би можеле да се збогатат во наредниот период.

Водолија

Може да добиете неочекуван бонус или зголемување на платата, а ова е и добар месец за продажба на недвижен имот. Ако неодамна сте инвестирале пари, може да забележите дека вашата заработка почнала да се зголемува. Искористете го овој позитивен период за да ја подобрите финансиската состојба.

Риби

Следниот месец ќе биде одличен за вашите финансии. Веројатно ќе имате повеќе пари отколку што очекувате, што ќе ви овозможи да си дозволите нешто што долго време го посакувате. Би можеле да добиете понуда за нова работа која добро ќе ви се исплати. Одлично време е да го отплатите долгот и да почнете да штедите.

Девица

Во март ќе добиете финансиска поддршка од близок пријател или член на семејството. Многумина ќе добијат покачување или награда поради нивните напори и добри резултати на работа, додека некои ќе се преселат на подобро платена позиција. Овој месец би можел да биде добар и за инвестиции, но само ако бидете внимателни и ги проверите сите можни ризици пред да донесете одлука.

Следни Објави

Познати се простуваат од Влатко: Панчо од „ДНК“ со потресна објава (ФОТО)

Уште еден живот прерано згасна Трогателни посвети вечерва се споделуваат на социјалните мрежи. И познати лица од македонската естрада се простуваат од Влатко. Се огласи и Панчо од популарното дуо „ДНК“. „Бате, друже, светол нека ти е патот. Рано другар, многу рано“, напиша тој на „Фејсбук“. Оние што го познаваа […]