fbpx

Урнебесно видео: Вработени во македонска банка се хит на интернет!

Mastilo

Познатиот светски хит Jerusalema кој стана глобален предизвик, очигледно е омилена песна и на вработените во една позната македонска банка. Видеото во кое 23 колеги танцуваат пред нивната експозитура на Плоштад Македонија веќе масовно се споделува, а реакциите се урнебесни. „Трепнете ако е мобинг“ и „Она кога жирантот ќе ја […]

(ФОТО) Каква година, таква елка: Оваа декорација ги насмеа сите!

Mastilo

Не стивнува пандемијата предизвикана од коронавирусот, па очигледно е дека опседнати со новата „нормалност“ ќе ги дочекаме и новогодишните празници. Фотографијата во продолжение која читател ја испрати до редакцијата на српскиот портал „Информер“ е доказ дека и во најтешките денови луѓето имаат смисол за хумор. Каква година, таква и елка!

(ВИДЕО) Додека луѓе умираат, таа игра: Докторка ја разгневи јавноста!

Mastilo

Атрактивна докторка на 50 години попладнево е топ-тема во српските медиуми, откако на „Твитер“ се појави видео на кое заводливо танцува на работното место на песна од Бритни Спирс. „Блиц“ пишува дека станува збор за Д-р Томислава Петрушиќ, директорката на Одделот за физикална медицина во Ниш. Дел од јавноста го […]

(ФОТО) Кафуле со специјални капи за социјално дистанцирање

Mastilo

Европските земји полека се враќаат во живот по олабавувањето на мерките против Ковид-19, а една од нив е и Германија. Според одредени „правила на игра“ конечно почнаа со работа и тамошните кафулиња и ресторани, а еден од протоколите е масите да бидат на растојание не помало од еден и пол […]

Има 38 години: Која е Лиде, обожавателката на Филипче?

Mastilo

Lide Lide е обична девојка од 38 години од Скопје што сака многу да се шегува. Во секоја ситуација сака да гледа со доза на хумор, па и црн нека е, вели девојката која стана топ-тема на социјалните мрежи откако се претстави како најголема обожавателка на Венко Филипче. Лидија сѐ […]

(ВИДЕО) Еве каде згрешија гевгеличани!

Mastilo

По масовното оро денеска во Гевгелија за време на полицискиот час за кое претходно пишувавме, на социјалните медиуми почна да кружи уште едно видео, но овојпат со „вистинското“ оро кое секако е попрепорачливо во една ваква вонредна состојба. Драги гевгеличани, еве каде згрешивте!

(ФОТО) Вакво милениче има само Драган Вучиќ

Mastilo

Драган Вучиќ повторно е топ-тема на социјалните медиуми. Популарниот телевизиски водител и музичар секогаш е оригинален во излагањата, но и во работите што ги прави. Сепак, се чини дека овојпат се надмина. Вакво милениче и ваква фотографија може да има само господинот Вучиќ.

(ФОТО) Што се случува на небото над Скопје?

Mastilo

Напнато е вечерва на социјалната мрежа „Твитер“ откако повеќе корисници споделија пораки дека на небото над Скопје нешто чудно се случува. Еден од коментарите е дека вечерва над повеќе македонски градови се случувало вистинска мистерија. Теорииите на заговор дека 5Г мрежата придонела за пандемијата на коронавирусот не стивнуваат. Откако на […]