fbpx

Шефот му дал коверт и му рекол дека тоа што е внатре ќе му го промени животот: Занемел од шок кога го отворил (ВИДЕО)

Mastilo

Тиктокерот Сем Пелисеро сподели непријатно искуство од неговата претходна работа кога неговиот поранешен шеф му дал божиќен бонус, ветувајќи дека пликото ќе му го „промени животот“. Тој вели дека во тој период едвај врзувал крај со крај и дека бил крајно разочаран од содржината на ковертот. Објасни дека половина плата […]

Шоканта снимка од судница: Обвинет за убиство ја изигра полицијата, го бркаа со дронови и кучиња (ВИДЕО)

Mastilo

Несекојдневен инцидент забележале безбедносните камери во еден американски суд, откако полицаецот му ги извадил лисиците на обвинетиот. Видеото кое го објави Канцеларијата на шерифот на округот Вашингтон стана вирално и за два дена собра повеќе од 192.000 прегледи на „Јутјуб“. Очекувано, снимката покрена дебата за безбедносните мерки во САД, но […]

Се бакнаа, но не забележаа што се случува позади нив: Оваа сцена ќе ја паметат до крајот на животот (ВИДЕО)

Mastilo

Има неколку ситуации во животот кои не се забораваат. Првото вработување, раѓањето на првото дете, дипломирањето, запросувањето.. Токму ова последново оваа симпатична љубовна двојка ќе го памети засекогаш. Причината? Нивниот прекрасен лабрадор Оскар и неговото однесување во еден таков важен момент за двајцата. На Денот на вљубените Дилан одлучил да […]

Жена нарача леб, па почна да го удира со чекан: Луѓето гледаат и не им се верува (ВИДЕО)

Mastilo

Видеото предизвика бурни реакции на интернет, се нижеа бројни урнебесни коментари Една жена на „ТикТок“ која се потпишува под псевдонимот „Jaifive“ сподели видео на кое се гледа леб нарачан преку интернет. Таа се обидува да го пресече на секој можен начин, во даден момент дури и ја удира векната со […]

Балкански политичар се појави ГОЛ на состанок: Му велат да ја исклучи камерата, неговата реакција е хит (ВИДЕО)

Mastilo

Романскиот политичар и пратеник на социјалдемократите (ПСД), Алберто-Јосиф Карајан, се појави целосно гол пред камерата на својот лаптоп за време на онлајн-состанок. На видеото се гледа кога се појавува во кадарот „како од мајка роден“, а претседателката не може да ја задржи насмевката. „Алберто, исклучи ја камерата“, се слуша глас […]

Најде кутија со знакот на ѓаволот и со важно предупредување: Страшно е тоа што се случи (ВИДЕО)

Mastilo

Момче кое на „ТикТок“ се потпишува под псевдонимот Geebeetv објави неколку кратки видеа поврзани со реновирањето на една стара куќа од 1920-тите во која се пронајдени повеќе чудни предмети. Најмногу внимание кај неговите следбеници привлече една морничава кутија за која недостасува клуч. На неа пишува „peidiwch ar ryddhau“, што на […]

Го дала маж ѝ на посвојување поради кучето: Се појави урнебесен оглас! (ФОТО)

Mastilo

„Знае да готви, прилично е згоден“ Урнебесен оглас на жена која си го дала сопругот „на посвојување“ деновиве стана вирален. Проблемот настанал кога му купила кученце, германски овчар, во обид да го изненади и израдува. Меѓутоа, се испоставило дека тој е алергичен, па таа го направила единствениот логичен избор-го понудила […]

„Сања, те сакам“: Марко ги помеша девојката и љубовницата кога им испрати ист подарок, ВАКА се правда!

Mastilo

Благодарение на неколку млади инфлуенсери, букетите со мечиња неодамна добија голема популарност, па декораторите сега имаат полни раце работа. На интернет се појави видео во кое една сопственичка на цвеќарница детално опишува крајно смешна невообичаена ситуација. Едно момче нарачало два идентични персонализирани букети со плишани мечиња. Една посвета за девојката […]

Сиромав љубовник, гледаше само да побегне: Скокна гол од прозорецот, па се искрши (ВИДЕО)

Mastilo

Случајни минувачи снимија се’, се подмочаа од смеа Изгледа дека овој Перуанец пред некој ден за Денот на вљубените дошол да посети туѓа жена, но сопругот го изненадил среде акција. За настанот информира локалната телевизија АТВ пренесувајќи дека несреќниот маж во даден момент дури и си го ризикувал животот додека […]

Фатив шест мажи на дело на автопат: Водителката раскажа сè (ВИДЕО)

Mastilo

Од глетката ѝ се слошило Ирската радиоводителка Памела Џојс во рамките на една емисија раскажа прилично бизарна анегдота за шест мажи во компромитирачка ситуација. Како што вели, нема никогаш да го заборави патувањето од Даблин до Голвеј, откако налетала на дури шестмина мажи кои уринирале покрај патот. Памела шеговито раскажува […]