fbpx

Изгубивме член од семејството: Почина снимател на МРТ од коронавирус

Шенол Ахмети (51), долгогодишен снимател во албанската редакција на Македонската радио телевизија, вечерва почина од коронавирус, информираат од А1он.

Информацијата ја потврдиле и од МРТ 2, од секторот за програма на албански јазик.

„Вечева и ние изгубивме еден колега, еден член од нашето семејство“, велат од МРТ за ТВ21.

Следни Објави

По семејната трагедија повторно светлина: Благица Калева стана баба!

По сите тешки животни предизвици со кои се соочи, Благица Калева повторно има причина за среќа. Една од најдобрите вокалистки на домашната фолк-сцена стана баба, а радосната вест ја сподели и со пријателите на социјалните мрежи. „За мојата најсакана внука Софија“ напиша Калева постирајќи интервју дадено за ММС.мк во кое […]