fbpx

Стигнавме до 500 починати

Во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 14
-Куманово 8
-Штип 13
-Струга 1
-Кавадарци 3
-Гостивар 22
-Кочани 1
-Берово 3
-Виница 4
-Свети Николе 3
-Кичево 2

Починати се 3 лица, пациент од Битола, пациент од Демир Хисар и пациент од Скопје.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 90 оздравени пациенти од:

-Скопје 23
-Куманово 1
-Дебар 1
-Штип 11
-Тетово 17
-Велес 1
-Охрид 1
-Кавадарци 3
-Гостивар 9
-Радовиш 5
-Кочани 1
-Свети Николе 17

Досега во земјата се направени вкупно 106047 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11128, бројката на оздравени пациенти е 6972, на починати е 500, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3656.

Следни Објави

Не знам што нѐ снајде, само синот да е добар: Проговори сопругот на починатата кумановка

Бранкица И. од Куманово почина во понеделникот суспектна на коронавирус и  веднаш по породувањето во седмиот месец од бременоста, а сега се огласи и нејзиниот сопруг Бранислав. – Не знам што нѐ снајде, многу ми е тешко. Само синот да биде добар. Бранкица е родена во Македонија, ова ни е […]