fbpx

Позитивна сум на корона: Северина ги шокира фановите и откри како се заразила

Регионалната поп-ѕвезда Северина Којиќ е позитивна на Ковид-19. Пејачката призна дека има корона и информира дека тестот на нејзиниот син е негативен.

– Иако немам никакви симптоми, денес добив потврда дека сум позитивна на Ковид-19. Тестот на мојот син е негативен. Веднаш по контактот со епидемиологот, ги преземав сите мерки. Го информирав таткото на моето дете и во договор со него му го предадов два дена пред утврдениот термин за со него да ја помине изолацијата, без оглед на негативниот тест – напиша Северина.

Тврди дека поранешниот сопруг го замолила за дискреција, но веднаш се појавила вест дека се заразила забавувјќи се во Далмација.

– Се заразив од блиска личност, веројатно по враќањето во Загреб, а не за време на летувањето во Далмација. Вчера таа личност доби позитивен тест, па веднаш јас и син ми се тестиравме – дополнува Северина.

Следни Објави

Кичо Слабинац се бори за живот: Омилениот пејач е во индуцирана кома

Популарниот хрватски музичар Крунислав Кичо Слабинац (76) се наоѓа во индуцирана кома и е во животна опасност, дознава хрватски RTL. Состојбата се искомплицирала по операција на срце. Следувале уште два зафати кои едноставно биле премногу за организмот. Слабинац неодамна прослави 50 години кариера. Има бројни фанови и во нашата земја, […]