fbpx

Ја знаеме како лошата свекрва Есма Султан: Погледнете како навистина изгледа!

Турската актерка Ипек Билгин (63) имала сериозна театарска кариера пред да ја запознае цела Европа во турските серии.

Сите ја знаеме како лошата свекрва во „Истанбулската невеста“, но во приватниот живот таа е друга личност, препознатлива по шармот и по насмевката.

Со нејзиниот сега веќе покоен сопруг, инаку тетатарски режисер, биле една од повпечатливите двојки во културно-уетничкиот живот во Анкара.

Ипек била и долгогодишна професорка на тамошната Академија за уметност пред да се пресели во Истанбул и да биде ангажирана во високобуџетни сапуници.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Се разведе, па ја оставија пред олтар: Животната приказна на ѕвездата од турските серии

Настрана од тој телевизиски гламур, таа е посветена на експерименталната глума во училиштето кое го основа со нејзината ќерка.

Ипек има и свој профил на „Инстаграм“ каде споделува интересни фотографии од приватниот живот. Неодамна фановите имаа можност да видат и како нивната омилена глумица изгледала во младоста.

Следни Објави

(РЕЦЕПТ) Лековита домашна супа: Само една чинија го чисти организмот!

Состојки: 500г пилешко месо 1 комплет за супа 1 кромид Сол Црн пипер Сув зачин или вегета Домашни јуфки Подготовка: Исчистете го комплетот за супа и заедно со пилешкото исецкано на парчиња ставете ги во лонец со ладна вода. Излупете го кромидот и запечете го на алуминиумска фолија директно на […]