fbpx

Кога ќе ви требаат белите мантили, а не црните мантии, ние ќе се „бањаме“: Д-р Нико Беќаровски удри по верниците

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија објави статус на својот профил на „Фејсбук“ преку кој упати критика до свештените лица и до верниците.

„Сите Вие кои вчера со едно исто лажиче по храмовите се причестивте, десетмесечниот деноноќен труд на белите мантили го обесчестивте. Кога на 19 јануари ќе Ви требаат белите мантили, а не црните мантии, ние ќе се „бањаме“ за да симнеме дел од потта под скафандерите и талкот под ноктите. П.С. Отворете ги кафеаните, таму барем даваат едно лажиче за еден гостин“, напиша Беќаровски на социјалните мрежи.

Следни Објави

Маск стана најбогат во светот, ова се неговите клучни совети!

Илон Маск, ексцентричниот претприемач и љубител на вселенско патување и официјално стана најбогат човек во светот. Го надмина основачот на Амазон, Џеф Безос, на индексот на милијардери на Блумберг и се искачи на тронот со богатство од 194,8 милијарди долари, дури 9,5 милијарди повеќе од Безос. Илон Маск има строги […]