fbpx

Бог не ги слуша вашите молитви? Оваа реченица заборавате да ја кажете!

Дознајте каде најмногу грешите кога му се молите на Бога

Познато е дека многу верници одат во црква за од Бога да побараат добро здравје и благосостојба.

Сепак, според зборовите на блажениот Архимандрит Кирил Павлов, сите нешто бараат од Бога, но забораваат да ја изговорат основната работа.

– Повеќето луѓе во божјиот храм одат со зборовите „Дај ни здравје“, „Дај ни деца“, „Дај ни доволно финансии“.. За жал, малкумина доаѓаат со зборовите „Извини, Господи!“, „Извини што згрешив“, „Извини што те заборавив“ – пишува Архимандрит Кирил.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Ќерка ми е болна, шест блиски ми починаа во еден месец: Сопругата на Владе Дивац си ја отвори душата

Снежана Дивац, сопругата на легендарниот кошаркар Владе Дивац, сподели со јавноста дека поминува низ многу тежок период во животот. Таа oткри дека претходниот месец нејзиното семејство се соочило со зaгуба на дури шест блиски луѓе, а ќерка ѝ Петра во моментов води битка со коронавирусот. – Во само еден месец […]