fbpx

Признавам, ме засени: Братот на Лепа Брена запеа во „Никогаш не е доцна“

На изнендадување на многумина, Фарук Јахиќ, братот на Лепа Брена, се појави како гостин во последната епизода на емисијата „Никогаш не е доцна“.

Јахиќ, меѓу другото, во шоуто зборуваше за односот со фолк-ѕвездата, па истакна дека не му пречи што тој никогаш не доживеа популарност каква што Брена имаше пред неколку децении.

– Отсекогаш сум ѝ бил голема поддршка како постар брат. Признавам, мојата сестра ме засени и не гледам ништо лошо во тоа – изјави тој.

Фарук покажа дека освен што добро пее, свири и на хармоника, а моментално е фокусиран на работата како продуцент.

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Следни Објави

Го допрев дното, немам втор живот: Ване Маркоски си ја отвори душата

Исповед на популарниот телевизиски и радиоводител Неколку месеци се обвинував за се’, се плашев да се соочам со себеси. Го допрев дното, решив да видам што има таму и да почнам да се кревам, вели Ване Маркоски за порталот „Моментт.мк“. Маркоски си ја отвори душата и одлучи да раскаже за […]