fbpx

Вработете ја сестра ми: Познатиот македонски диџеј моли за помош

Јас би ве замолил доколку некој има потреба од ПРАВНИК во државава.. Мојата сестра е МАГИСТЕР ПО МЕЃУНАРОДНО ПРАВО И ДИПЛОМАТИЈА.. со перфекно втор научен турски јазик.. со сертификати со дипломи со сите левели и степени на највисоко ниво..

Има 37 год и е невработена во државичкава наша бидејќи има 75 страни CV.. и има пратено во над 50 места и нема добиено одговор од никого ЗОШТО НЕМАМЕ ВРСКИ..

Мојата сестра ќе треба да си оди од државава зошто тука очигледно квалитетни луѓе не требаат..

ПА БИ САКАЛ ЕВЕ НА ОВОЈ НАЧИН ДА ЗАМОЛАМ, ДОКОЛКУ НА НЕКОЈ МУ ТРЕБА човек со огромен капацитет да ми се обрати..

Би сакал сестра ми да остане во државава и да биде со фамилијата

ФАЛА ВИ МНОГУ

Фејсбук-статус на Марјан Петровски (Диџеј Мац)

Објавите во рубриката „Мислења“ се без новинарска интервенција и се независни од уредувачката политика на „Мастило.мк“

Следни Објави

Бев гладен, несреќен и депресивен: Исповед на Бојан Маровиќ

Бојан Маровиќ првпат проговори за тешките моменти кои ги преживеал во текот на кариерата. Малку иронично, но познатиот црногорски пејач сега призна дека најтешко му било на врвот од популарноста кога беше редовен гостин и во македонските кафулиња и дискотеки. – По фестивалските успеси на „Сунчане скале“ ми се случија […]