fbpx

Хорор убиство ја потресе Македонија: Вака ја убил мајка си!

Трагедија утрово ги вознемири македонските граѓани, особени оние во тетовското село Селце. Син со секира ја убил својата мајка, информираат од МВР. 

„Денеска околу 8 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово, во тетовско Селце, го лишиле од слобода 45-годишниот У.Д. од ова село, кој се сомничи дека во дворот пред семејната куќа со остар предмет ја усмртил неговата 73-годишна мајка Н.Д,“, е наведено во соопштението.

Осомничениот е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот. 

Увид извршиле Јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина. 

Следни Објави

Трагичен крај: Почина ракометарот на Бутел

Хрватскиот интернационалец Денис Тот почина на 27 години. Македонското министерство за внатрешни работи претходно потврди дека ракометарот на Бутел вчера во 04:11 часот бил донесен на Клинички центар во Скопје без видливи траги на насилство и дека веднаш му е пружена лекарска помош. Дека не бил претепан во скопскиот клуб […]