fbpx

Трагичен крај: Андонов пронајден мртов

Семејството е скршено од болка, се огласи братот на несреќното момче

Маријан Андонов, 30-годишното момче од Пирот кое исчезна во четвртокот на 23 јуни, денеска околу 14 часот е пронајден мртов.

Андонов е пронајден во реката Нишава во атарот на селото Трњане, информираат српските медиуми.

Во моментот на исчезнувањето, несреќното момче на себе носело сива маица, светлокафеави бермуди и црни патики. Полицијата, како што изјави неговиот брат, веднаш по пријавувањето почнала да го пребарува теренот.

„Само се молевме да не се удавил. Скршени сме. Не знам како ќе продолжеме понатаму“, вели братот на Маријан.

Фото: Фејсбук

Текстот не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО

Следни Објави

Жена го дала синот (3) на посвојување: Седум години подоцна прашала за него, следувал шок

Животот не бил лесен за Крис Смит. Детството го поминала од едно во друго старателско семејство. Била злоставувана и запоставувана, па воопшто не е чудно што побегнала од домот во кој што била сместена на само 14 години. А, кога ќе донесете таква одлука кога се’ уште сте практично дете, […]