fbpx

Ги чека тешка година: Овие луѓе ќе имаат најмалку среќа во 2023!

Ѕвездите нема претерано да им бидат наклонети во годината што доаѓа

Припадниците на следните три хороскопски знаци ќе треба малку повеќе да се потрудат од вообичаеното за да почувствуваат вистинска среќа во годината што почнува.

Стрелец

Припадниците на овој хороскопски знак очекуваат големи животни промени во наредниот период, но работите нема да се одвиваат така подмачкано. Постои голема шанса во текот на целата 2023-та константно да се соочуваат со некакви бариери.

Особено треба да внимаваат на предавство од близок пријател или од колега, затоа како никогаш порано треба да внимаваат што и каде зборуваат.

Јарец

Ќе се најдат во тешка ситуација поради пари. Тоа што се премногу самоуверени и претерано сигурни во своите можности ќе ги навлече и на игрите на среќа, но ништо нема да им помогне.

Треба да расчистат со тврдоглавоста, особено во периодот што претстои и конечно да сфатат дека среќата и судбината не може да се форсираат.

Риби

Во 2023-та токму припадниците на овој знак ќе имаат серија грешки, лоши одлуки, ситуации во кои нема да знаат што попрво да направат.

Навистина би ги лажеле ако им кажеме дека среќата ќе биде на нивна страна.

Следни Објави

Трагично новогодишно утро: Скопјанец прегази двајца другари

Тажната вест ја потврди СВР Штип Момче прегази двајца другари, едниот почина во штипската Клиничка болница, а вториот се бори за живот. Според СВР Штип, околу 5.20 часот било пријавено дека на магистрален пат Штип-Кочани, на местото викано „Брилијант”, патничко возило „опел астра” со скопски регистарски ознаки, управувано од К.Т. од […]