fbpx

Ја гледавме во најпопуларната турска серија: Познатата актерка загина во земјотресот (ФОТО)

Меѓу жртвите е и нејзината ќерка

Емел Атичи, актерката која го толкуваше ликот на Сермин во хит-серијата „Горка земја“ загина во катастрофалниот земјотрес во Турција.

Тажната вест ја потврдија од продуцентската куќа „Тимс&Б“.

Емел загинала во Адана, а не се спасила ниту нејзината ќерка Ханде.

Бројни колеги преку социјалните мрежи се збогуваат со актерката.

ПРОЧИТАЈ ГО И ОВА:

Огромна загуба, почивај во мир! Македонија тагува по Симоновска

Следни Објави

Светите Три Јерарси: ОВА направете го, денешниот ден открива каква ќе ни биде годината

Проповедајќи го Христа, тие навлегоа во срцата на луѓето со глас како копја, верувајќи во луѓето Свети Васили Велики, Григориј Богослов и Јован Златоуст се Светите три Јерарси, големи и славни пред Бога и пред луѓето. Не постои православна земја каде што не достигнаа гласовите и проповедта на тројцата богобојазливи учители […]