fbpx

Македонија тагува! Почина голем уметник! Господин во секој смисол, таков нема повеќе да се роди!

Тажна вест денеска соопшти Националната опера и балет.

Почина Иван Василевски-Чиче, член на Оркестарот на НОБ.

„НУ Национална опера и балет со жалење ја прими веста за заминувањето на Иван Василевски-Чиче, тубист во пензија од Оркестарот на Националната опера и балет. Музичар кој 33 години ги посвети на музиката и на уметноста во својата матична куќа. Длабоко сочувство до семејството“, стои во соопштението на НУ Национална опера и балет.

Оние што го познаваа имаат само пофални зборови. Го обожаваа и роднините.

„Господин во секој смисол, за жал таков нема повеќе да се роди! Човек за почит, и на овој и на оној свет! Горда сум што ми беше свекор, татко за пример! Бог да го прости, нека му е лесна земјата“, напиша неговата снаа на социјалните мрежи.

Следни Објави

Убиено девојче (3), осомничени се таткото и маќеата: Откриена мрачна тајна, двојката е од Србија

„Среќен пат, ангелче мало“ се зборовите со кои најблиските се збогуваа со тригодишното девојче за чие убиство во Швајцарија се осомничени нејзиниот татко и маќеата, инаку брачена двојка од Србија. Детето починало минатиот петок, а на телото биле пронајдени бројни повреди, најверојатно од физичко малтретирање. Плишано животно и неколку свеќи […]