fbpx

Првата ја изневери, со трета има вонбрачно дете: Балканскиот пејач има бурно минато

Хари Варешановиќ има бурно минато кога е во прашање неговиот приватен живот. Популарниот Хари Мата Хари позади себе има два брака и три деца. Синовите му се програмери, а ќерката докторка.

Првата голема љубов му се случила кога имал само 19 години. Со Аида се оженил во 1983-та, без голема помпа во медиумите, а две години подоцна им се родила ќерката Наѓа. Двојката го има и синот Дамир.

Овој брак не потрајал долго, а една од причините за неговото распаѓање бил вонбрачниот син Мако за кој наводно и самиот Варешановиќ дознал многу подоцна.

Втората сопруга Јасминка Итук ја запознал во 1994 година. Врската ја крунисале со брак дури во 2010 година.

„За своите деца речиси и да немав време. Бев по турнеи, на патувања, едноставно градев кариера. Затоа сега на овие сериозни години имам внуци и конечно доволно време да ја откријам љубовта“, изјави славниот пејач во едно интервју.

Следни Објави

Сè се враќа! Ако не од нас живите, од Господ! Потресно сведоштво за Онкологија

По вознемирувачките информации за наводни злоупотреби со цитостатици на Клиниката за онкологија и радиотерапија, не стивнуваат реакциите од семејства чии блиски починале од карцином токму на оваа клиника. Најновото потресно сведоштво ви го пренесуваме во продолжение! Мојата мајка, 62 години, почина неодамна од рак. Сомнежот се роди кога после четвртата […]