fbpx

Во несреќен случај почина македонскиот бизнисмен, имаше само 44 години

Тажна вест

Почина Дејан Гроздановски, сопственик и управител на „Гроздановски ДООЕЛ“ од Куманово.

Загинал во несреќен случај, од повреди предизвикани од струен удар. Имаше 44 години, информираат од „InStore“.

Гроздановски беше нивен соработник, па деновиве ќе го објават и последното интервју со него во кое зборува за актуелната ситуација во индустријата за преработка на месо, цените, царините, заканите од болеста свинска чума..

Раководењето со компанијата ќе го преземе синот на Дејан, Јован Гроздановски.

Следни Објави

Ненадејно почина Александар (10): Мајката Даниела очајно бара одговори, докторката ѝ пишала дека е на партиски состанок

Десетгодишниот Александар Ковач од Бјелина ненадејно почина на 28 август, а погребан е три дена подоцна, на 31 август. Се работи за здраво момче кое на 25 август почувствувало силна главоболка, поради што следниот ден е хоспитализиран во Детското одделение во болницата „Свети Врачеви“ во Бјелина. Лекарите се посомневале во […]