fbpx

Страшни вести! Познатиот фудбалер се бори за живот (ФОТО)

Поранешниот играч на „Манчестер Сити“, Ријад Марез, е итно хоспитализиран и се бори за живот, пренесуваат светските медиуми.

Познатиот алжирски фудбалер се затрул со храна на ручек во Саудиска Арабија.

Според првичните информации, неговата состојба е сериозна. Наводно се работи за бактерија на желудникот, а на социјалните мрежи се појави и фотографија на која се гледа дека ѕвездата е на кислородна поддршка.

Марез неодамна потпиша за „Ал Ахли“, каде пристигна од клубот „Манчестер Сити“ со кој претходната сезона ги освои Лигата на шампионите, Премиер лигата и ФА купот.

Следни Објави

Голема загуба: Почина познатата новинарка, колегите се простуваат од Тамара

По долго боледување, рано утринава во Врање почина новинарката Тамара Китановиќ. Кариерата ја почна на радио, но телевизијата беше и остана нејзината најголема страст. Остави неизбришлива трага со своите оригинални емисии, а колегите ја препознаваа по исклучителната професионалност и ведриот дух, пишуваат српските медиуми. Китановиќ дипломира на рударско-геолошкиот факултет во […]