fbpx

Објавена е слика со мајката и ќерката кои Хамас ги ослободи: Еве како изгледаат по две недели во заробеништво (ФОТО)

Хамас ги ослободи Џудит и Натали Ранан, мајка и ќерка кои две недели беа во заробеништво, и ги предаде на Израел, потврдија од кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху.

Објавена е и фотографија од Џудит и Натали на која се гледа како сега изгледаат.

На сликата меѓу нив две чекори маж со панцир кој ги држи за рацете.

Ослободени се од „хуманитарни причини“, бидејќи мајката е во лоша здравствена состојба, изјави извор запознаен со преговорите.

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е „пресреќен“ што мајката и ќерката „наскоро повторно ќе бидат со своето семејство“.

„Тие и нивното семејство ќе имаат целосна поддршка од владата на Соединетите Држави додека закрепнуваат и добиваат третман, и сите ние треба да ја почитуваме нивната приватност во овој момент“, им изјави Бајден на медиумите.

Следни Објави

Одамна не се заедно, но му остана рана на душата: Една работа не може да ѝ ја прости

Докажаниот македонски музичар Горан Алачки со години е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска. Му требаше долго време да проговори за новата љубов, откако по цели 25 години брак се разведе од популарната пејачка и водителка Адријана Алачки со која има две деца. Горан, пред неколку години преку […]