fbpx

По смртта на жена му ѝ го отворил паричникот: Се шокирал!

Џими и Били Бриланд биле речиси шест децении во брак. Се венчале 1954 година и оттогаш уживале во искрена љубов. Ги изгледале децата и внуците, а тогаш се случило нешто што на Џими му го скршило срцето.

Били била учителка, а во слободно време писателка. Била позната по тоа што постојано пишувала пораки како потсетник за тоа што треба да го направи во тековниот ден. За жал, на 13 јануари 2015 година починала на 83-годишна возраст.

Два дена по нејзината смрт, Џими забележал писменце во нејзиниот паричник. Тоа биле нејзините последни зборови упатени токму нему. Не можел да им поверува на сопствените очи.

„Те молам, немој да плачеш затоа што заминав. Смеј се бидејќи живеев. Знај дека сум на посреќно место и тоа таму каде што повторно ќе се сретнеме“, пишувало во пораката.

Следни Објави

Барем една убава вест! Падна одлука, дополнителен прилив за овие граѓани во првата половина на октомври

Три хороскопски знаци ќе добијат вистински подарок од судбината и ќе уживаат во голема среќа во првата половина на октомври. Финансиската состојба на овие знаци значително ќе се подобри и среќата ќе им се насмевне. Девица Конечно ќе можат да си го доведат животот во ред. Ги очекува неколку професионални […]