fbpx

Трагедија! Познат е 35-годишниот маж кој загина во скопскиот пожар

Тоа што се случи е страшно, коментираат жителите

Еднo лице загина во пожарот што утрово по девет часот избувна во стан во скопската населба Хром.

Станува збор за 35-годишниот И.Ј. од Скопје.

Од МВР информираат дека пожарот бил пријавен во 9 часот и 47 минути во стан на улицата „Исаија Мажовски“.

Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита, а во опожарениот стан е пронајден починатиот. Смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Следни Објави

Огромна тага! На 43-години ненадејно почина Валевска

Извиканата бразилска одбојкарка Валевска Оливеира ненадејно почина на 43-годишна возраст. Со години го носеше дресот на „кариоките“, а во 2008 година се закити со злато на Олимписките Игри во Пекинг. Беше дел од националниот тим и на Олимписките Игри во Сиднеј во 2000 и во Атина во 2004 година. Според […]