fbpx

Толку млад! Трагедија! Македонија тагува, тешка несреќа се случи

Триесет и три годишен маж е пронајден мртов, соопшти МВР

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 14:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во стан на улицата „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ починал С.С. (33) од Скопје.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

Следни Објави

Ферус Мустафов се бори за живот: Доцна вечерва се огласи неговиот внук

Легендарниот македонски кларинетист и саксофонист Ферус Мустафов е хоспитализиран и се бори за живот. Ова вечерва на социјалните мрежи го откри неговиот внук Ферчо Мустафов. „До сите мои пријатели и колеги. Мојот дедо Ферус Мустафов не е починат. Точна е информацијата дека се наоѓа во болница и дека се бори за […]