fbpx

Му ја украде жената на колега, па со неа доби ќерка: Умре познатиот пејач со 20 евра в џеб

Доживеа вртоглава популарност во деведесеттите, но неславно заврши

Покојниот пејач Амир Решиќ Нино имаше три жени, а со секоја доби по една ќерка. Тој својата прва сопруга, пејачката Сара Марковиќ, ја запозна на снимање на новогодишна програма.

Нино тогаш ѝ понуди брак. Таа прифати и наскоро ја добија ќерката Тамара. Решиќ со Сара сними и дуетска песна, рефренот „Погодак и мету“.

По седум години брак, Сара и Нино се разведоа, а пејачот ништо не го спречи да ја ожени и Јасна Коњевиќ, поранешната сопруга на неговиот колега Шериф Коњевиќ.

На прашањето дали прељубата од негова страна била развод со Сара, Нино современо одговори: „Секако дека не. Сара и јас одлучивме да се разведеме пред да влезам во врска со Јасна. Причината беше мојата невозможност да живеам надвор од мојата земја. Сара порасна во Германија и инсистираше да се оженам, бидејќи не можеше да живее далеку од своите родители“.

Решиќ со Јасна живееше четири години, до неговата смрт во 2007 година кога почина од рак на панкреасот на само 43 години. Позади себе ги остави ќерките Тамара, Амела и Сандра.

Пејачката Нела Бијаниќ неодамна откри непознати детали за животот на Нино Решиќ и призна колку ѝ е жал што така неславно завршил.

Нино Решиќ беше голема фолк-ѕвезда во деведесетите, зад себе остави многу хитови, а речиси сите колеги го паметат по добрината и по раскошниот вокал. Меѓутоа, неговиот приватен живот ни одалеку не беше розов. Пејачката Нела Бијаниќ сега проговори за еден портал, а во својата животна исповед го спомна и својот покоен колега, легендарниот Нино.

Таа неколкупати имала можност да соработува со него, а и приватно другарувале.

„Му бев и на свадба, жал ми е што така заврши. Му бев и гостинка на концертот. Одличен пејач, најголемата машка ѕвезда. Беше многу зафатен, заврши со последните 20 евра туѓи в џеб. Златната кочија поминува еднаш во животот, не поминува секој ден, ако си го земал златото-си го земал. Сега зборувам генерално, треба да создадеш нешто за да имаш зад себе, треба да имаш нешто за кога ќе наполниш 60-70 години и кога веќе нема да можеш да пееш“, изјави таа.

Следни Објави

Сите ги имам проколнато, само уште еден е жив: Потресно сведоштво на Џамбазов

Ново потресно сведоштво на легендарниот актер, музичар и шоумен Во своето последно интервју Игор Џамбазов отворено зборува за своите коцкарски долгови. Легендарниот актер и шоумен во гостувањето кај популарниот јутјубер Стефан Лазаров спомнува вкупна сума со камати од 50.000 евра која, како што вели, ја должел на три-четири места. Сето ова […]