fbpx

Сопартијците од ВМРО се простуваат од Давид: Прерано замина

Уште еден живот прерано згасна

Тажна вест сподели Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп.

Почина младиот Давид Коруноски, роден 2003 година.

„Ќе останеш секогаш во нашите мисли, нека ти биде светол патот кон царството небесно“, напишаа неговите сопартијци.

„Прерано не’ напушти еден од најактивните членови на унијата на млади сили на МК Чачорица“, напишаа тие.

Следни Објави

Прва исповед за разводот: Со Тони веќе три години не делиме ист покрив

Денеска како бомба одекна веста дека Драгана Мирковиќ се разведува по 24 години брак. Пејачката ја потврди оваа вест. „Како некој кој целиот свој живот го заснова на чесност, чувствувам морална обврска денеска да ѝ се обратам на јавноста. Со голема тага морам да ве информирам дека поднесов барање за […]