fbpx

Живот во карантин: Внимавајте со овие знаци!

Седењето во карантин сериозно ни го наруши вообичаениот начин на живот. Некои се подготвени за компромиси, но со три хороскопски знаци треба да бидете особено внимателни. Животот во изолација со нив може да биде вистинска ноќна мора.

ШКОРПИЈА

Дури и во отежнати услови си тераат по свое и ретко се подготвени на компромис. Сепак, ако имате добра комуникација со нив ќе можете на фин начин да ги охрабрите да станат посамокритични. Генерално, шкорпиите дури и со нивните мани можат да бидат мудри и неверојатно секси. Ако не ви е тешко да се носите со нивната тврдоглавост, тие можат да бидат внимателни и инспиративни партнери.

БИК

Забавни, сентиментални и лојални се Биковите, но кога треба да се реши некој конфликт не се расположени за соработка. Нивната тврдоглавост најчесто доминира во такви ситуации и ги затвораат сите канали на комуникација. За нив многу е важно да научат барем понекогаш да ги видат работите и од друг агол, наместо да се држат само до својата перцепција.

ЛАВ

Тие може да одлучуваат додека не направат некој потег поради кој запаѓаат во нефункционална врска, па поради својата тврдоглавост често имаат чувство како да стојат во место.

Следни Објави

(ФОТО) Македонци пред нервен слом: Очајно им треба само една работа

По донесената одлука на Владата за забрането движење во целата држава од петок во 16 часот до вторник во 05 часот, Македонците почна сериозно да се подготвуваат како на најдобар можен начин психолошки да го издржат маратонскиот четиридневен карантин за најголемиот христијански празник Велигден. На социјалните мрежи многумина се пожалија […]