fbpx

Се шират лажни информации од МЗ, полицијата работи на случајот

Министерството за здравство информира дека меѓу граѓаните се шири меил со невистината содржина испратен од лажна адреса која наликува на Министерство за здравство и апелира граѓаните да не потпаѓаат под оваа манипулација.

– Известен е Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи кој веќе постапува за овој случај. Официјалната електронска адреса на ресорното Министерство е: [email protected]. Упатуваме апел до граѓаните да не потпаѓаат на оваа манипулација – стои во соопштението од Министерството за здравство.

Оттаму велат дека ширењето на лажни информации, особено во овие кризни времиња, е опасно за здравјето и безбедноста на граѓаните и штетно за целото општество.

Следни Објави

Македонците го обожаваа во „Сајнфилд“: Мирно небо Џери!

Култната американска ТВ-серија „Сајнфилд“ имаше армија македонски фанови, па веста за смртта на човекот кој играше една од главните ролји (импулсивниот татко) погоди и многумина кај нас. На возраст од 92 години денеска почина актерот Џери Стилер, соопшти неговиот син, исто толку популарниот американски актер Бен Стилер. – Тој едноставно […]