fbpx

Дури 7 починати за 24 часа

Во последниве 24 часа во земјава починале 7 пациенти позитивни на вирусот Ковид-19.

Како што дознава Alsat-M, 6 од нив починале во болницата „8 Септември“, а еден во Клиниката за инфективни болести.

Со ова вкупниот број починати во нашата земја достигна 140.

Официјални информации околу бројот на новозаболени до овој момент сѐ уште нема, но вицепремиерот Бујар Османи, изутринава, преку својот профил на „Фејсбук“ објави дека денеска бројот на нови случаи е уште позагрижувачки.

Следни Објави

Ексклузивно видео: Заболени пациенти зборуваат пред камера

Новинарот Фуркан Салиу само што заврши со снимање на Инфективна клиника и пред малку сподели ексклузивно видео. – Тие што сѐ уште не го сфаќаат коронавирусот сериозно, ги поканувам да го погледнат материјалот на Klan Macedonia. Интервјуа со пациенти кои се лекуваат, тие зборуваат и како се заразиле. Голема благодарност до […]