fbpx

Имаше само 35 години: Почина Ирена Шумкоски

По кратко боледување, вчера на 35-годишна возраст почина Ирена Шумкоски, член на Државната комисија за жалби по јавни набавки.

Ирена Шукоски е родена 1984 година, а член е на Државна комисија за жалби по јавни набавки од ноември 2018 година. Државната комисија изразува длабоко сочувство до семејството.

Можеби ќе ве интересира:

Почина жена на 45 години: Нови 5 смртни случаи

Почнуваат Петровденските пости: Воздржете се од овие работи!

Следни Објави

Ве гледам и срцето ми се кине: Ребека конечно проговори!

По објавувањето на информацијата дека првпат откако е изградена болницата „8 семптември“ над 80 пациенти се на кислородна поддршка, познатата пејачка, авторка и хуманист Ребека Јанковска Ристески објави емотивен пост со кој јавно им постави неколку прашања на своите сограѓани. Ви го пренесуваме во целост: „Ве гледам насекаде и срцево […]