fbpx

Жаре Бербер итно хоспитализиран

Познатиот пејач и водител на ток-шоу емисии Жарко Богатинов завршил во болница, пишува порталот „Галама.клуб“.

Жаре Бербер смирува дека не е заразен од Ковид-19.

„Корона не е. Од рентгенот знам дека 2-3 ребра се скршени, за друго ќе видиме. Да се опоравам, за неколку денови ќе ви ги раскажам деталите“, вели тој за истиот портал.

Можеби ќе ве интересира:

Беше голем, помагаше секому: Шок и неверување по смртта на Атанас Ковачевски

Следни Објави

Уште 6 починати, бројот на заразени повторно алармантен

Во последните 24 часа се направени 1227 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи на ковид-19. - Скопје 100 - Куманово 11 - Дебар 1 - Штип 6 - Прилеп 1 - Тетово 19 - Струга 2 - Велес 6 - Битола 1 - Охрид 1 - Кавадарци 1 - […]